Az Alpine magyarországi leányvállalata közel 20 éve gyárt folyamatosan az Európában megtalálható autógyárak részére teljeskörű infotainment és navigációs rendszereket. Közvetlen beszállítója többek között az Audinak, BMW-nek, Volkswagennek és a Fordnak. A cég létszáma meghaladja az 1000 főt, árbevétele eléri a 150 milliárd forintot. A közös munkát 2020-ban kezdtük meg, azóta több szoftverrobot került bevezetésre. A projekt egyik fontos pontja a cégen belüli belső kompetencia kiépítése, ami magában foglalja az üzemeltetők és fejlesztők képzését is.
A gyártás során SAP-ban rendeléseket hoznak létre bizonyos termékekre, ami átkerül a gyártási rendszerbe és legyártják ezeket. Ez után következik egy visszacsatolás a készre jelentési pontnál. Itt azokat a kész és félkész termékeket egyesével vissza kell könyvelni több (8) SAP tranzakción összetettebb szabályrendszer alapján, amik nem kerülnek készletre vételre. Ennek kezelése napi szinten több könyvelési munkatárs munkájának legnagyobb részét tette ki.
A gyártási rendszer óránként készít egy készre jelentésre vonatkozó automatikus riportot, amit a szoftverrobot feldolgoz és több mint 20 döntési pont alapján folyamatosan végzi a könyvelést a megfelelő SAP tranzakciókban. A robot futás közben vissza ellenőrzi, hogy az adott műveletek szabályszerűen kerültek-e elvégzésre, minden futás eredménye megfelelő-e. Az alkatrész darabszámokat optimalizációs modell segítségével választja ki, így elérve a legmegfelelőbb futást és könyvelési eredményt.
Az RPA bevezetésével 3 könyvelő napi munkáját tudja kiváltani a szoftverrobot, akiknek csak a problémás esetekkel ( 5-10%) kell foglalkozniuk, így jelentős erőforrás szabadult fel a magasabb hozzáadott értékű könyvelési feladatok ellátására.
A szoftverrobot fejlesztéséhez Power Automate Desktopot(WinAutomation), Python scripteket, VBScripteket és MSSQL adatbázist használtunk.